Stacks Image 70

ZAJĘCIE GRUPOWE – DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE
Zajęcie grupowe odbywają się raz w tygodniu, w jednej ustalonej porze w konkretny dzień tygodnia. Liczba uczestników waha się pomiędzy 3 a 4 osoby. Zajęcia te są świetną alternatywą dla zajęć indywidualnych.

Zajęcia grupowe:

 • powodują, że uczestnicy szybciej przełamują bariery językowe;
 • są oparte na programie podręcznika dostosowanego do poziomu uczestników;
 • za główny cel mają pomoc w swobodnym komunikowaniu się przy równoczesnym rozwijaniu pozostałych części języka (gramatyka, słownictwo, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie);
 • są nieznacznie mniej intensywne niż zajęcia indywidualne;
 • są o połowę tańsze niż zajęcia indywidualne.

ZANIM PODEJMIEMY WSPÓŁPRACĘ
Zanim zdecydujesz się na zapisanie się na zajęcia odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Co dokładnie chcesz osiągnąć chodząc na zajęcia grupowe?
 • Jakie są Twoje silne strony jeśli chodzi o znajomość języka (gramatyka, duży zasób słownictwa, mówienie, łatwość rozumienia ze słuchu, czytanie, pisanie)?
 • Co sprawia Ci największą trudność?
 • Czego dokładnie oczekujesz ode mnie jako Twojej nauczycielki?
 • Ile czasu możesz poświęcić na naukę własną i odrabianie zadań domowych)?

WSTĘPNA BEZPŁATNA KONSULTACJA
Na wstępnej konsultacji poproszę Cię abyś odpowiedział mi na powyższe pytania. Potem, w miarę Twoich możliwości językowych, porozmawiamy trochę o Tobie (Dlaczego i kiedy przyjechałeś do UK? Co robisz w wolnym czasie? Gdzie i z kim obecnie mieszkasz? Jak wygląda Twoja praca? Jakie masz plany na kolejne kilka lat? Co będziesz robił w najbliższy weekend? Co robiłeś podczas ostatniego urlopu? itp.).

Wszystko to pomoże mi w określeniu Twojego poziomu znajomości mówionego angielskiego. Następnie dostaniesz do wypełnienia krótki teścik, który sprawdzi Twoją wiedzę nt gramatyki, słownictwa i pisowni. Po zrealizowaniu tych trzech kroków (odpowiedzi na pytania, rozmowa po angielsku i test) będę w stanie przydzielić Cię do odpowiedniej grupy, która jest najbardziej zbliżona poziomem zaawansowania do Twojego
.

JAK ZAZWYCZAJ WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?
Główny nacisk kładę na mówienie i wyrabianie zdolności porozumiewania się w różnych sytuacjach. Toteż każde zajęcia rozpoczynamy krótką ustna powtórką materiału, który dotychczas przerabialiśmy na zajęciach.
Ponadto rozwijamy pozostałe części języka takie jak gramatyka i słownictwo oraz umiejętności rozumienia ze słuchu, pisania i czytania. Od czasu do czasu będę też wprowadzać różne gry językowe.

Stacks Image 85
DNI I GODZINY ZAJĘĆ
Zajęcia grupowe prowadzę od poniedziałku do piątku w godzinach późnopopołudniowych - zazwyczaj start jest miedzy 16:00 a 18:30, zajęcia trwają 1.5-2h. Jest też możliwość utworzenia grupy porannej.
Stacks Image 99
MIEJSCE ZAJĘĆ
Zajęcia prowadzę u siebie w domu na Church Street w Wolverton (dokładny adres podaję przy umawianiu się na pierwszą konsultację). Pokój, w którym prowadzę zajęcia jest przystosowany na potrzeby nauczania. Znajduje się w nim tablica, obszerny stół oraz sprzęt audio.

PARKING
Można zaparkować auto na ulicy przed moim domem ale tylko pod warunkiem, ze parkujesz na nie dłużej niż godzinę. Jeśli Twoje zajęcia trwają dłużej wtedy zaparkuj przy ko
ściele na Church Street. Adres parkingu: Free Car Park, Church Street, MK12 5JN.
Stacks Image 88
PODRĘCZNIKI I MATERIAŁY DODATKOWE
Nauka w grupie oparta jest na podręczniku. Zaletą takiej nauki jest pewna ciągłość i następstwo odpowiednich zagadnień językowych. Podręczniki z których korzystam to English File Fourth Edition. Są one dostępne na Amazonie w całkiem rozsądnych cenach. Poza tym w koszt zajęć wliczone są wszelkie dodatkowe materiały w postaci kserówek.
Stacks Image 93
CENNIK
Zajęcia grupowe jak i parze są do wykupienia w blokach po pięć spotkań czyli 7.5h lub 10h lekcyjnych w zależności od tego jak długo trwają zajęcia danej grupy lub pary.

Koszt pakietu dla grupy to odpowiednio £60 w przypadku pakietu 7,5 godzinnego lub £80 w przypadku pakietu 10-cio godzinnego (stawka godzinowa wynosi £8).

Koszt pakietu dla pary (od osoby) to odpowiednio £71.25 w przypadku pakietu 7,5 godzinnego lub £95 w przypadku pakietu 10-cio godzinnego (stawka godzinowa wynosi £9.5).

Opłatę tę należy uiścić przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Po wykorzystaniu godzin z pakietu możesz zdecydować czy chcesz nadal kontynuować naukę i wykupić kolejny pakiet.

Powyższe ceny obowiązują od 1 stycznia 2021.

ZASADY WSPÓŁPRACY – UMOWA
Ja, (Twoje imię i nazwisko), zgadzam się z poniższymi warunkami uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego.

Twoje lekcje:
- Achieve Your Goals (Weronika Ciechanowicz) oferuje zajęcia grupowe sprzedawane w pakietach po 7,5h (czyli pięć spotkań, jeśli grupa spotyka się na półtorej godziny), koszt pakietu to
£52.5. Lub w pakietach po 10h (czyli pięć spotkań, jeśli grupa spotyka się na dwie godziny), koszt takiego pakietu to £70.
- Jeśli uczęszczasz na zajęcia w małych grupach (3-8 osób) liczba uczniów może się zmieniać z zajęć na zajęcia.
Możliwe jest dołączanie nowych uczniów do grupy pod warunkiem, że liczba kursantów nie przekracza 8 osób oraz pod warunkiem, że nowa osoba jest na zbliżonym poziomie znajomości języka.
- Lekcje grupowe trwają półtorej godziny lub dwie godziny (w zależności jaki czas zostanie określony na początku współpracy z daną grupą). Jeśli spóźnisz się na zajęcia nie upoważnia Cię to do wydłużonych zajęć.
- Ze względu na charakter współpracy, na zajęcia przychodź
proszę nie wcześniej niż 5min przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
- W razie potrzeby odwołania zajęć zgłoś proszę ten fakt jak najszybciej będzie to tylko możliwe poprzez informację w formie SMSa, lub wiadomości prywatnej na facebooku / WhatsAppie, lub email.
- Jeśli z jakichś przyczyn nie będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach i zgłosisz ten fakt
zanim opłacisz pakiet zajęć wtedy nie ponosisz z tytułu nieobecności żadnych konsekwencji finansowych. W wypadku jeśli planowana nieobecność nie została zgłoszona wtedy pomimo nieobecności i tak zostanie potrącona kwota należna za to spotkanie.
PRZYKŁADY 1. Uczęszczasz na zajęcia w każdy wtorek. Zanim dokonałeś płatności za pakiet pięciu spotkań poinformowałeś mnie, że na trzecich zajęciach, które przypadają na 15sierpnia nie będzie Cię ponieważ na przykład wyjeżdżasz wtedy na urlop. Płacisz wtedy za zajęcia, które odbędą się 1sierpnia, 8sierpnia, 22sierpnia, 29 sierpnia oraz 5 września. Za 15sierpnia nie płacisz nic.
2. Uczęszczasz na zajęcia w każdy wtorek. Dokonałeś płatności za pakiet pięciu spotkań - kolejno 1sierpnia, 8sierpnia, 15sierpnia, 22sierpnia, 29sierpnia. 22sierpnia coś Ci wyskakuje (nadgodziny w pracy, ból zęba, grypa, niespodziewany wyjazd, impreza u znajomych etc.) i nie pojawiasz się na zajęciach. W takiej sytuacji nie możesz sobie rościć prawa do zwrotu pieniędzy czy dodatkowych zajęć.

- Jeśli z jakichś przyczyn Twój nauczyciel (Weronika Ciechanowicz) odwoła zajęcia, wtedy do Twojego pakietu zajęć zostaje dodane dodatkowe dwie godziny zajęć lub możesz dostać zwrot pieniędzy za to spotkanie (£10.5/14).
- Jeśli zdecydujesz się całkowicie zrezygnować z zajęć zanim wykorzystasz swój pakiet wtedy otrzymasz zwrot
połowy pieniędzy za niewykorzystane zajęcia w przeciągu 5 roboczych dni od dnia zgłoszenia Twojej rezygnacji. Możliwy jest tylko i wyłącznie zwrot pieniędzy w formie przelewu bezpośrednio na Twoje osobiste konto bankowe.

Parking
Niestety wszystkie parkingi w najbliższej okolicy są albo płatne albo wymagają posiadania car park permit. Wynika to z faktu, że mieszkam w niedalekiej odległości od Bletchley Train Station, Milton Keynes College - Bletchley Campus oraz Bletchley (Enigma) Park Museum.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9am do 5pm najlepiej zaparkować przy Brunel Shopping Centre (odległość od mojego mieszkania to około 600m). Znajduje się tam płatny parking, gdzie 2h kosztują 50p, a 4h - £1. Aby zaparkować należy opłacić parking w parkometrze, który znajduje się przy wejściu do Sainsbury's, należy też tam podać numer rejestracyjny swojego auta. Link do tego miejsca na GoogleMaps: https://goo.gl/maps/Fn5U8DxMKAQ2 Dla Uczniów, którzy przyjeżdżają na zajęcia poranne i wczesno-popołudniowe (między 9am a 5pm) jest jeszcze opcja parkowania przy kościele St Mary's Church. Parking znajduje się tuż przy pomniku upamiętniającym poległych w I Wojnie Światowej. Kod pocztowy tego miejsca to MK3 6DJ. Potrzebujesz 6min, żeby przyjść na pieszo z tego miejsca do mojego mieszkania :-)
Po godzinie 5pm oraz w weekendy należy parkować auto na parkingu należącym do Milton Keynes College, kóry znajduje się tuż przy blokach, w których mieszkam. Link do tego miejsca na GoogleMaps: https://goo.gl/maps/eHbi5TrmAb52


Płatności za pakiety lekcyjne można dokonywać:
- poprzez transfer na konto bankowe.
- gotówką przed rozpoczęciem zajęć.
Płatności muszą być uiszczone w całości
przed rozpoczęciem zajęć.

Twoje podejście do nauki:
- Twoje nastawienie do nauki ma kluczowy wpływ na to czy się tego języka nauczysz i jak szybko. Zawsze wybieraj opcje, które nastrajają Cię optymistycznie do nauki :-) :-)
- Zdaj sobie sprawę z tego, że Twoja nauka własna pomiędzy zajęciami, powtarzanie materiału, który przerabialiśmy na zajęciach oraz korzystanie z dodatkowych materiałów edukacyjnych przyspieszy Twój proces nauki.
- Każdy z nas robi błędy. Każdy ma swoje pięty Achillesa. Każdy z czymś się zmaga. Daj sobie czas i bądź cierpliwy wobec siebie. Nie od razu Kraków zbudowano :-) Powolutku, małymi, systematycznymi kroczkami dojdziesz do poziomu zaawansowanego :-)

Materiały pomocnicze
- Korzystaj ze słownika www.diki.pl. Jest również dostępny w formie aplikacji na telefon.
- Oglądaj programy na www.bbc.co.uk/iplayer. Włącz sobie napisy (subtitles) jeśli to konieczne. Po obejrzeniu każdego programu zapisz sobie 5 słówek jakich się nauczyłeś.
- Czytaj książeczki dostosowane do swojego poziomu. Możesz je wypożyczyć z mojej mini biblioteczki.
- Zainstaluj sobie aplikacje pomocne w nauce i korzystaj z nich regularnie:

 • ¥ duoLingo (dla początkujących i średniozaawansowanych)
 • ¥ Quizlet
 • ¥ eTutor.pl
 • ¥ mFiszki
- Możesz także poprosić mnie o dodatkowe materiały z danego zagadnienia.
- Pamiętaj, że 10min nauki codziennie jest lepsze niż nauka tylko tuż przed zajęciami.

Close